صفحه اصلی > فرهنگی : آخرین خبرها از راهیان نور دانشجویی

آخرین خبرها از راهیان نور دانشجویی

مجید سوری مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج درباره جزییات راهیان نور دانشجویی گفت: مرحله دوم راهیان ‌نور دانشجویی از اول بهمن ماه شروع شده وتا پایان بهمن ماه نیز ادامه دارد، همچنین از اول تا ۲۵ اسفندماه نیز میزبان راهیان نور دانشجویی هستیم و از ۲۵ اسفند تا ایام نوروز هم راهیان نور عمومی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به  ویژه برنامه‌های اردوی راهیان نور ادامه داد: محتواهای خوب، نمایش‌‎های رزمی، یادمان‌های دفاع مقدس و فضاسازی مناسب، به تصویر کشیدن دستاوردها و پیشرفت انقلاب اسلامی، برای تمام اقشار شرکت کننده در این اردو فراهم شده است.

سوری بیان کرد: زائران در طول مسیر با حضور راویان توانمند با تبیین دفاع مقدس و مسائل روز آشنا می‌شوند و در اردوگاه ها نیز نمایش‌های رزمی در راستای بصیرت‌افزایی و معرفی بهتر دفاع مقدس اجرا می‌شود و از چندین یادمان دفاع مقدس بازدید می‌کنند و در نهایت برنامه هایی را برای غنی سازی این عزیزان و بهره‌برداری آنها درنظر گرفته‌ایم.

وی با تأکید به برگزاری حضوری اردوهای راهیان نور افزود: در دوران کرونا راهیان نور به صورت مجازی برگزار شد که هم‌اکنون نیزاین بازدید مانند گذشته به قوت خود باقی است.

سوری درباره برگزاری راهیان نور در ایام عید گفت: قبل از ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای برای برگزاری اردوی راهیان نور داریم که یک بخش آن اردوی راهیان نور شخصی است.

وی با اشاره به برقرار بودن راهیان نور دانش آموزی اظهار داشت: مرحله اول راهیان نور دانش آموزی از ابان ماه تا پایان آذر ویژه پسران برگزار شد و از اول بهمن تا پایان آن اردوی راهیان دانش‌آموزی ویژه دختران است که هم اکنون در حال برگزاری است.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج عنوان کرد: راهیان‌نور غرب و شمال غرب کشورمان در تابستان با برنامه‌های ویژه‌ای برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به آثار ارسالی برای جشنواره سرزمین نور گفت: در استان‌ها این جشنواره در حال برگزاری است، تعدادی آثار تاکنون به دستمان رسیده و توسط داوران در حال بررسی است و در ۲۰ اسفندماه که اختتامیه آن برگزار می‌شود به آثار برگزیده هدایای نفیسی اهدا می‌شود.

سوری درباره اعزام خادم الشهدا به مناطق عملیاتی تصریح کرد: خادمین شهدا به مناطق عملیاتی به صورت گسترده و شبکه‌ای عظیم با برنامه‌ریزی منظم اعزام شده‌اند و در اکثر اردوگاه ها و یادمان‌ها مستقر و در حال خدمات‌دهی‌اند.

وی با تأکید به فرهنگ سازی برگزاری اردوی راهیان نور به صورت گسترده در بین مردم گفت: راهیان نور مورد استقبال مردم است و سعی شده با تمام ظرفیتها و امکانات سپاه و بسیج در این امر مهم خدشه ای وارد نشود و در حوزه محتوا و اثرگذاری و اطلاع ‌رسانی راهیان نور نیز قدم‌های بزرگی برداشته شود.

مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج با اشاره به نقش رسانه و فضای مجازی در ترویج راهیان نور بین عموم مردم افزود: اثر رسانه‌ها و فضای مجازی در معرفی ارزش‌های دفاع مقدس و این حرکت عظیم فرهنگی و تشریح آنان برای آحاد مردم  بسیار است و امیدواریم اصحاب رسانه در ترویج آن و تقویت بنیه خودباوری و روحیه و عزت ملی با نقشی که می‌توانند ایفا کنند همکاری گسترده و فعال داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید