صفحه اصلی > اخبار دفاعی - امنیتی و پست مهم : آخرین یافته های خبری تحلیلی طوفان الاقصی در فجازی  ۱۷ آبان ۱۴۰۲

آخرین یافته های خبری تحلیلی طوفان الاقصی در فجازی  ۱۷ آبان ۱۴۰۲

🔻آخرین یافته های خبری تحلیلی در فجازی  ۱۷ آبان ۱۴۰۲ : 🔻

آیا شناور های آمریکا در منطقه مورد هدف قرار خواهد گرفت ؟

 

منابع محور مقاومت تاکید دارند که نه تنها حملات به پایگاه‌های غیرقانونی ارتش تروریستی آمریکا در منطقه گسترش پیدا خواهد کرد، بلکه شناورهای دریایی آمریکا در منطقه نیز جزو اهداف تعریف شده برای حمله است. به گفته برخی منابع یکی از اصلی‌ترین دلایل سفر وزیر خارجه آمریکا به عراق و ارسال پیام توسط نخست وزیر این کشور به مقامات ایرانی آگاهی از این مسئله بوده است. بر اساس گفته این منابع، آمریکایی‌ها بسیار از این موضوع وحشت زده هستند و تهدید یمنی‌ها مبنی بر هدف قرار دادن ناوگان همراه ناو هواپیمابر آیزنهاور در دریای سرخ هنگام عبور از باب‌المندب این موضوع را ثابت کرد که تصمیم محور مقاومت برای غرق کردن کشتی‌های آمریکایی کاملاً جدی و حتمی است.

▪️تهدیدی که دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی روز شنبه خود مبنی بر هدف قرار دادن ناوهای آمریکایی در سواحل لبنان و فلسطین اشغالی کرد نه یک تهدید توخالی و بدون پشتوانه بود، بلکه تهدیدی با آگاهی کامل و با تدارک همه تجهیزات و امکانات بوده است. منابع آمریکایی جابجایی و استقرار سامانه‌های ساحل به سطح مقاومت اسلامی لبنان را رصد کردند و دیدند که مقاومت موشک‌های با برد ۳۰۰ کیلومتر و بیشتر را در مناطق مختلف لبنان مستقر کرده است. موشک یاخونت ساخت روسیه، قادر، قدیر و چند کروز دوربرد ضد کشتی دیگر از جمله تجهیزاتی است که طرف آمریکایی رصد کرده است.

▪️همچنین قدرت دریایی ارتش یمن تهدیدی جدی برای شناور آمریکایی‌ها در منطقه است. ارتش یمن موشک‌ها و سامانه‌های ضد سطحی پیشرفته و دوربردی دارد که می‌تواند هر هدفی را تا فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری منهدم کند. در حالی که حزب الله آب‌های مدیترانه را تحت پوشش قرار داد، انصارالله وظیفه پوشش دادن دریای سرخ و خلیج عدن را بر عهده دارند. همچنین رونمایی گروه‌های مقاومت عراقی موشک‌های کروز دوربرد، آنها را در هدف قرار دادن شناورهای نظامی آمریکا در خلیج فارس تا شرق تنگه هرمز توانمند می‌سازد. این سطح از پوشش و قابلیت تهدید توان دریایی آمریکا برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم نیروی دریایی بزرگ و غیر قابل رقابت آمریکا را از هرگونه مداخله و عملیات تهاجمی محروم می‌کند.

▪️حمله به پایگاه‌های زمینی آمریکا در عراق و سوریه بخشی از راهبرد کلان محور مقاومت برای اخراج آمریکایی‌ها از غرب آسیا است. این حملات در امروز و روزهای آینده شدت بیشتری خواهد گرفت و آمریکایی‌ها با آگاهی از اینکه کشورهای منطقه اجازه استفاده از خاک خود برای حمله به محور مقاومت را نخواهند داد تنها امیدشان به همین ناوهای هواپیمابری است که در خلیج فارس و شرق مدیترانه مستقر کردند. اما یک نگرانی عمده دیگر طرف آمریکایی این است که اگر بخواهد مداخله سنگینهی علیه متحدان ایران در سطح منطقه داشته باشد خود ایران نیز پا به عرصه خواهد گذاشت و آنگاه سقف بر سر آمریکا ویران می‌شود. اگر قدرت پهپادی ایران نیروی هوایی آمریکا را پس از جنگ جهانی دوم با چالش عمده‌ای مواجه کرده است قدرت موشکی و ضد کشتی ایران نیز تمام فرودگاه‌ها و ناوگان دریایی آمریکا را در خطر نابودی قرار داده است.

▪️هرچند آمریکایی‌ها با گسیل آتشبارهای متعدد پدافندی به منطقه به نوعی تلاش کردند تا در برابر هر حمله موشکی به پایگاه‌های خود مقابله کنند و از سوی دیگر کشتی‌های پدافندی را با ناوهای هواپیمابر همراه کرده تا در صورت حمله به این پایگاه‌های شناور، قدرت دفاع از خود را داشته باشند ولی خودشان نیز می‌دانند که اگر جنگ به شکل گسترده و همه جانبه‌ای آغاز شد هیچ کاری از این سامانه پدافندی بر نمی‌آید و خود آنها نیز هدف قرار خواهند. تجربه حمله به پیشرفته‌ترین سامانه پدافندی آمریکا یعنی پاتریوت در کی‌یف شاید یک نمونه پیش پا افتاده باشد چرا که موشک‌های هایپرسونیک در کنار موشک‌های ضد رادار و پهپادهایی که ایران در طول این سال‌ها به همین منظور توسعه داده، خطری جدی برای پدافند آمریکا در منطقه است.

▪️در پایان باید این نکته را یادآور شد که تصمیم محور مقاومت برای پیروزی مقاومت فلسطین درغزه و شکست رژیم صهیونیستی جدی و تزلزل ناپذیر است. شاید عده‌ای فکر کنند که مقاومت هیچ کمکی به فلسطینی‌ها نمی‌کند اما نگاهی به هشدارها و پیام‌های مسئولان آمریکایی و نوع رفتار آنها به لحاظ نظامی در منطقه نشان می‌دهد که به شدت تحت فشار هستند و میان حمایت از رژیم صهیونیستی و حمایت از منافع خود دچار سردرگمی شده‌اند. تصمیم برای حمله به ناوهای آمریکایی جدی و حتمی است حالا این بر عهده خود آمریکاست که در این زمینه تصمیم بگیرد که آیا تداوم حمایت از جنایت‌های صهیونیست‌ها در فلسطین ارزش نابودی ناوگان این کشور و کشته شدن هزاران نظامی آمریکایی را دارد یا نه….

 

#طوفان_الاقصی

#محور_مقاومت

#ج_رزما

https://eitaa.com/jrazmaa

دیدگاهتان را بنویسید