صفحه اصلی > بیانیه ها و سیاسی : بیانیه شماره ۱۱ جمعیت رزما؛

بیانیه شماره ۱۱ جمعیت رزما؛

 

بیانیه شماره ۱۱ جمعیت رزما؛

بسم الله الرحمن الرحیم

دولتی کریمه ، از جنس پاکی و خدمتگزاری

دوسال از ورود دولت آقای دکتر رئیسی  به پاستور و توفیق خدمتگزاری به ایران و مردم خوب ، عزتمند و مسلمان ایران میگذرد .

دولتی پاک، عدالت طلب و فساد ستیز که هدف اصلی و اساسی آن خدمت صادقانه و  اهتمام به حل مشکلات اقتصادی ،معیشتی ، اجتماعی و …مردم فهیم و صبور ایران بوده است. اگر رویکردی واقعگرایانه به عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم و لطمات وخساراتی که آن دولت با اتخاذ سیاستهای داخلی و خارجی خود به کشور تحمیل کردند و‌ تحلیل شرایط و حوادث موجود  در زمان تصدی این پست توسط دولت سیزدهم داشته باشیم ؛ درمی یابیم که  وضعیت بغرنج و پرمخاطره نظام در آن دولت چگونه بوده و اکنون وبعد از دوسال زحمات طاقت فرسای این دولت شرایط چگونه است.

باید اعتراف کرد که دولت قبلی با رویکرد تعامل با آمریکا و غرب و گروگان گرفتن معیشت مردم و گره زدن آن به مذاکره و برجام و رابطه با آمریکا  و نابود کردن اقتصاد و اعتماد، و حذف  سرمایه های اجتماعی، تبعاتی را در سیاستهای پولی، مالی و ارزی  و سیاست داخلی و خارجی بر جاگذاشت که دولت جدید سالها باید تلاش میکرد که این سرزمین سوخته و در لبه پرتگاه  را از فشارهای خارجی و بی تدبیری های داخلی  نجات دهد. امری محال و غیر ممکن که فقط با عنایت خداوند و با عزم و همت بی نظیر آقای رییسی و حمایت های داهیانه رهبر انقلاب در ایجاد اتحاد و انسجام  حرکت امکان پذیر می شد.

باید اعتراف کرد که تفکر قالبی و نگاه و تفکر لیبرالیستی و  رویکرد تعامل با کدخدا و گدایی از آمریکا که در دولت انفعالی روحانی شکل گرفته بود، ادامه امکان بقا نداشت و مردم به خروج از این بن بست احتیاج داشتند.

(هرچند سیاه اندیشان و دگم گرایان و دلدادگان به غرب هرچه برآنها استدلال کنید باز قبله را در غرب می بینند.)

در هرحال اقدامات دوساله دولت تحول خواه و مردمی آقای رییسی با ریل گذاری جدید در عرصه خارجی، با گسترش همکاری های منطقه ای و بین المللی و ورود به پیمانهای  شانگهای، بریکس، اوراسیا و روابط دو و چند جانبه با همسایگان، نه تنها ایران را از انزوای دست ساز دولت روحانی در آورد و تعامل با دنیا را به آنها آموخت،  بلکه با دور زدن تحریمها و باز کردن قفل های دولت سابق، کاهش کارآمدی آن،  به غرب گداها فهماند که تعامل سازنده با دنیا فقط محدود به دایره تنگ امریکا نیست. اگر دراین دوران پول های مسدود شده ایران آزاد میشود ،و نقش ایران  بعنوان بازیگری فعال و مقتدر و اثرگذار در منطقه و جهان ( حتی آمریکای لاتین، آسیا، اروپای شرقی، آفریقا، قفقاز  و….) تعریف میشود بدلیل اتخاذ رویکرد دولت  کریمه آقای رییسی است البته بدون آویزان شدن به برجام و تمسک به  FATF  و ….

مهمتر آن است که در عرصه سیاست داخلی ، آقای رییسی ، نقشه راه و سپهری جدید را  تعریف کرد  که بتواند سرزمین تخریب شده و سوخته ای را که میراث اصلاح طلبان نیو لیبرالیست بود را، در حداقل زمان به روندی مثبت باز تعریف کند که در آن اعتماد از دست رفته در مردم به رضایتمندی و اقناع تبدیل شود. هرجند که عمق بی تدبیری ها، وابستگی ها  بهمراه تخریب ها، فساد ها، رانت و اختلاسها و… انقدر زیاد و گسترده بوده که حد و حصر ندارد اما ؛ اما ؛ و اما؛

دولت آقای رییسی با اتکال به خداوند متعال و همت بی نظیر و اراده ای پولادین خود وباکمک مردم صبور ، نه‌تنها مشکلات مالی و بدهی های دولت قبل را بلکه حقوق  و رتبه بندی معلمان و ترمیم حقوق بازنشستگان را ، بدهی ها به بانک مرکزی را و بدهی های خارجی را و مشکلات آب خوزستان و اصفهان و ….را نیز هماهنگ  با مشکلات خارجی حل کرد.

اگر بی ثباتی اقتصادی سالیان سال دولتهای قبل به این دولت به ارث رسیده، ولی این دولت پاک، علیرغم همه مشکلات و کاستی ها توانسته بخش عظیمی از این مشکلات را حل کرده یا تخفیف داده و یا مسکنی بر درد های بزرگ مردم بوده است.

اگر در داخل و در عرصه های علمی، تکنولوژیک، بهداشت و سلامت ( مرگ ومیر ناشی از کرونا و بی تدبیری دولت روحانی) فضایی و هسته ای و لیزر و موشکی و خدماتی و مهندسی و دانش بنیان …و هزاران عرصه دیگر موفق شدیم بخاطر سیاستهای متخذه  آقای رییسی است.

اگر رونق تولید  و تحول و رشد اقتصادی مثبت و افزایش درآمد سرانه و صادرات نفت و … را در داخل شاهدیم؛ و اگر ثبات نسبی اقتصادی را در این عرصه مشاهده میکنیم، همگی برخط رویکرد مثبت دولت خدمتگزار است.

بهمین خاطر است که دشمنان نگران این اتحاد و انسجام و پیشرفتها در داخل شده و مذبوحانه، بدنبال آن بوده اند که با برخورد چند سطحی و خاصه تحریم و فشار اقتصادی به جنگ رییسی بیایند از سال ۱۴۰۱ دشمن با کار بست  جنگ ترکیبی و عملیات‌های ویژه تروریستی سعی کرده که از درون ما را آسیب پذیر نماید، امری که ناکامی دشمن را همواره در پی داشته است.

هیچ نگاه واقع گرایی نیست که عمق مشکلات را در بخشهای اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی  …معترف نباشد ،اما باید به خدمات انجام گرفته نیز اقرار نماییم و در کمک به دولت در رفع مشکلات باقی مانده، در طول زمان  اهتمام ورزیم.

ما رزمندگان پیشکسوت دفاع مقدس بعنوان دلسوزان و ناظران براین خدمات، ضمن تقدیر و تشکر و قدردانی از خدمات دولت آقای رییسی  اعلام می نماییم که :

*در تحقق طرحهای توسعه و پیشرفت دولت

* درتثبیت طرحها و نظام اقتصادی دولت.

*در تحقق و گسترش طرح جامع صنعت .

* در اجرای  هرچه بهتر طرح جامع معدن.

*  دغدغه های فرهنگی و نظام جامع فرهنگی

* اصلاح امور بانکی، بیمه، گمرکات و تجارت.

*در تدوین دکترین و برنامه هفتم توسعه.

* در تدوین طرح جامع کشاورزی نوین روستا.

* در بهبود و گسترش سیاست خارجی ایران .

* و صدها پروژه و طرح در زمینه های مختلف..

آمادگی داریم  در این عرصه مهم نظام بهمراه مردم خوب و‌ غیرتمند و مومن ایران اسلامی، در کنار شما و کمک کننده و حامی شما بوده، و خواهیم بود و صبورانه تلاش میکنیم که جهت موفقیت روز افزون این دولت، گامی اساسی برای حل مشکلات برجا مانده از دولت قبل و سایر مشکلات  موجود برداشته شود و شاهد بهبود وضعیت  اقتصادی  و رفاه و سعادت ملت ایران باشیم.

و من الله التوفیق

جمعیت رزمنده مدافع انقلاب اسلامی

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

#ج_رزما

دیدگاهتان را بنویسید