صفحه اصلی > بیانیه ها : بیانیه شماره ۱ تحصن معیشت، حجاب و فضای مجازی

بیانیه شماره ۱ تحصن معیشت، حجاب و فضای مجازی

بسمه تعالی

 

《 قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَ فُرَادَى 》

 

بیانیه شماره ۱ تحصن معیشت، حجاب و فضای مجازی

 

بدین وسیله به اطلاع ملت شریف ایران می رساند با توجه به ترک فعل های متعدد مسئولین دهه نود که باعث تورم و گرانی و ترویج اباحه گری و گناهان علنی در سطح جامعه و همچنین ولنگاری فضای مجاری و … گردید.

جمعی از مردم دغدغه مند از شهرهای مختلف ایران به صورت خودجوش و بدون وابستگی به شخص یا جریان و نهاد خاصی در مقابل مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه تحصن نمودند که شرح آن به استحضار ملت می رساند.

۱. تحصن ۵ روزه مقابل مجلس در هفته اول تیرماه در اعتراض به موارد سه گانه مذکور دنبال شد. در این میان تعداد ۱۲ نماینده و یکی از اعضای هیئت رئیسه و همچنین نایب رئیس مجلس در بین متحصنین حضور یافته و ضمن مذاکره مستقیم بین طرفین به حمایت قاطع و تشکر از متحصنین پرداختند و تاکید بر تاثیر این تحصن در روند تصمیم گیریهای مجلس نمودند. آنها قول صد در صد در پیگیری مطالبات متحصنین را از جمله رفع کلیه نقایص لایحه عفاف و حجاب در چهارچوب احکام اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی متعهد شدند. این تعهد هم اکنون در لایحه عفاف و حجاب دنبال می شود.منتهی متحصنین همچنان خواستار دو فوریتی شدن رسیدگی به آن و موارد مذکور می باشند.

۲. تحصن دوم از ۱۲ تیرماه در مقابل قوه قضائیه واقع در خیابان ولیعصر (عج)، تقاطع جامی با اهداف مذکور بویژه مطالبه اجرای قانون فعلیه عفاف و حجاب و همچنین احقاق حقوق عامه، حمایت از آمرین و ناهیان از منکر و مبارزه جدی با مفسدین اقنصادی و سیاسی شکل گرفت.

در این میان و طی مدت ۶ روز تحصن از هر مسئولی که در بین متحصنین حاضر شد استقبال گرم و صمیمانه ای از جمله مسئول ارتباطات مردمی، معان پیشگیری قوه قضائیه و دادستان تهران صورت گرفت و مطالبات متحصنین به طور شفاف در هفت بند به استحضار آنها رسید.

متاسفانه در روز ششم با بهانه گیری های واهی و شایعه پراکنی های متعدد سعی در تخریب جریان تحصن انجام شد و در ساعات پایانی شب پلیس اقدام به جلب نامناسب متحصنین نمودند اما این حرکت موجب بیداری مردم شهرهای مختلف ایران و حضور گسترده تر تحصن گردید.

سخن کوتاه .! تحصن حداقل تا اجرای دقیق و ملموس قانون فعلی عفاف و حجاب در جامعه و جمع شدن فساد گناهان علنی به ویژه کشف حجاب ادامه خواهد یافت. بی تردید مطالبات ۶ گانه دیگر تا مرحله اجرایی شدن آنها به قوت خود باقی است و لازم به ذکر است کلیه اخبار و گزارشات مربوط به تحصن از طریق کانال شورای تحصن در پیامرسان ایتا به عرض ملت می رسد.

مطالبات تحصن به ذیل است:

۱. اجرای قانون عفاف و حجاب کنونی

۲. محاکمه مانعین ساماندهی فضای مجازی

۳. برخورد قاطع با مفستدین اقتصادی

۴. محاکمه مفسدین سیاسی از جمله سران فتنه و حسن فریدون

۵. برخورد قاطع با فروشندگان کالا به دلار تلگرامی

۶. احقاق حقوق عامه (برخورد با برهم زنندگان امنیت روانی)

۷. حمایت قاطع از آمرین به معروف و ناهیان از منکر

۱۸تیر۱۴۰۲شورای تحصن/ خزب الله

#ج_رزما

دیدگاهتان را بنویسید