صفحه اصلی > اخبار داخلی و پست مهم : چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مبارک باد

چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مبارک باد

چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، مبارک باد.

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

 1. 🔴امام تحریف‌شده‌ای که حجاریان در دامان اصلاحات گذاشت / تحریف امام(ره) و انقلاب در دهه فجر!

  ♦️محمود میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر سابق تهران، طی یادداشتی در شماره پنجشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی نوشته است:
  “اگر بنا داریم به وحدت برگردیم، وحدت استلزامات خود را دارد. شعار امام(ره) را آنالیز کنیم که وقتی از وحدت سخن گفتند، اتفاق افتاد و همه آحاد ملت و ایرانیان داخل و خارج کشور، زن مرد، جوان و پیر و همه ادیان بودند. حتی کمونیست‌ها در صفوف مبارزین انقلاب قرار گرفتند و رهبری امام(ره) را پذیرفتند و هیچکس مستثنا نبود. ارتش شاه با مردم اعلام همدلی و همراهی کرد و غیر از خود شاه و تعداد محدود و معدودی بقیه در صفوف انقلاب قرار گرفتند. باید به همان خطوط برگردیم. باید یک تصمیماتی جدی و محکم بگیریم و راهش بازگشت به پذیرش همه دیدگاه‌ها در چارچوب قانون اساسی با همه نقدهایی که ممکن است بدان وارد باشد، است.”

  🔺اظهارات میرلوحی به این معنی است که اکنون الزامات وحدت در جامعه از سوی رهبری نظام و سایر مسئولان رعایت نمی‌شود و همه دیدگاه‌ها در ساحت ایران پذیرفته نیستند.

  🔺او شاهد این مدعای خود را نیز حضور کمونیست‌ها و سایر عناصر غیر اسلامی در صفوف انقلابیون ۵۷ عنوان می‌کند.

  🔺این اظهارات اما در حالی است که میرلوحی حرف درست را به مردم نمی‌گوید!
  حرف درست هم اینست که کم نبودند گروه‌ها و عناصری که با اغراض مختلف با انقلاب امام همراه شدند اما پس از آنکه دیدند انقلاب اسلامی و قانون اساسی عرصه شهوات آنها نیست و قضایا مطابق امیال آنها پیش نخواهد رفت؛ در همان عنفوان انقلاب و در دوران حیات امام راحل؛ از امام و انقلاب جدا شدند.

  🔺در واقع، مسئله هرگز وحدت آنها نبود بلکه تزویرشان بود. تزویری که البته تدبیر و شجاعت امام راحل آنرا عیان کرد و انقلاب اسلامی از وجود نامعتقدانش منزه شد.

  🔺آقای میرلوحی حیا کرده از اینکه آنهمه عتاب و اعتراض و طرد امام خمینی(ره) علیه کمونیست‌ها، منافقین، نهضت آزادی و حتی مرحوم منتظری را بیان کند.
  و این در حالی است که امام پس از انقلاب، همان امام پیشاانقلاب بود…

  🔺در واقع، مسئله بر سر عزم برخی اصلاح‌طلبان ستادی برای عوض کردن جای شهید و جلّاد و البته تحریف امام و انقلاب است.

  🔺اظهارات میرلوحی، شاید برگی دیگر از اظهارات حجاریان است که زمانی گفته بود: “بقا ملزومات خویش را دارد. امام تا قبل از انقلاب حرکت‌های عاشوراگونه زیاد داشت. امام(ره) عارف پس از انقلاب کم‌کم در یک تحول فرهنگی فقیهی پیشتاز می‌شود.”

  🔺فی‌الجمله باید توجه داشت که جامعه امروز ایران یک جامعه متحد است و نشانه‌های این وحدت نیز به راحتی مشاهده می‌شود.

  🔺محو شدن فتنه‌ها، حرکت همچنان نظام و انقلاب بر مسیر اسلام، قانون و مردم، پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف، امنیت رو به پیشرفت ایران در عرصه‌های داخلی و فرامرزی و غربال شدن عناصر نامعتقد و سست ایمان از صفوف متحد اکثریت مردم انقلابی؛ همگی از نشانه‌های غیر قابل انکار این وحدت هستند.

 2. 🔺 در آستانه سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶، صبح امروز (چهارشنبه) جمعی از مردم آذربایجان شرقی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ۱۴۰۱/۱۱/۲۶
  امام خامنه‌ای::
  ✔️ بخاطر حرکت ارزشمند ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ به ملت ایران اظهار تعظیم میکنم/  بنده حالا خودم را شایسته‌ی این نمیدانم که من تشکر کنم، خدا باید تشکر کند؛ شکراللّه سعیکم ملت ایران

  🔹 لازم میدانم به ملت ایران اظهار تعظیم کنم به خاطر این حرکت ارزشمندی که در بیست و دوم بهمن امسال نشان دادند. امسال این شنبه‌ای که گذشت، شنبه‌ی بیست و دوم بهمن یک شنبه‌ی تاریخی، یک بیست و دوم بهمن تاریخی بود. در سرتاسر کشور مردم به معنای واقعی کلمه حماسه آفریدند. این همه تبلیغات مخالف، این مشکلاتی که مردم با همه‌ی وجودشان، با جسم و جانشان حس میکنند، تحریکات دشمنان، هوای سرد، در بعضی نقاط کشور هوای زیر صفر، همه‌ی اینها تحت تأثیر گرمای ایمان و بصیرت مردم ایران نادیده گرفته شد، مردم آمدند با این عظمت، این آمدن مردم حقایق زیادی را بیان کرد.

  🔹اظهار ارادت به ملت ایران در همه جا؛ از منتها الیه شرق کشور تا منتها الیه غرب کشور، از شمال تا جنوب کشور، در شهرهای دوردست، در مراکز، در شهرهای بزرگ مثل تبریز، اصفهان، مشهد و جاهای دیگر تا روستاها؛ همه با هم صدا بلند کردند ملت ایران، خیلی ارزشمند است اینها. شکراللّه سعیکم ملت ایران! البته بنده حالا خودم را شایسته‌ی این نمیدانم که من تشکر کنم، خدا باید تشکر کند.

  ✔️ پیام ملت در بیست و دوی بهمن، حمایت کامل از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود/  #صدای_ملت ایران بر صدای دیگران غلبه کرد

  🔻 پیام ملت ایران در این بیست‌ودوم بهمن، حمایت کامل از انقلاب اسلامی و از نظام جمهوری اسلامی بود. این از همه‌ی صداها بلندتر بود. البته صداهای مخالف و معارضی هم وجود دارد و وجود داشت و دشمنان-امپراطوری رسانه‌ای دنیا که دست صهیونیستها و آمریکایی‌ها است- سعی میکنند صدای آنها را غلبه بدهند اما نه؛ نتوانست. صدای ملت بر صدای دیگران غلبه پیدا کرد.

  ✔️تبریزی‌ها قیام قم را تبدیل کردند به قیام ملی/ پرچم آزادی ایران دست تبریزی‌هاست

  🔹در روز بیست و نهم بهمن سال ۵۶ تاریخ ایران ورق خورد، یعنی یک مقطع تعیین کننده‌ی تاریخی بود. خب در نوزدهم‌ دی همان سال در قم آن قیام اتفاق افتاده بود، شکی نیست قمی‌ها کار بزرگی هم کردند، ابتکار عمل را به دست گرفتند ولی مثل نوزدهم دی قم در کشور باز هم اتفاق افتاده بود اما فراموش شده بود، پانزدهم خرداد سال ۴۲ با آن کشتار و با آن حرکت عظیمی که در تهران و قم و بعضی شهرهای دیگر انجام گرفت ملت قیام کردند، جان دادند، خون دادند، تعداد هم خیلی زیاد بود اما فراموش شد.

  🔹تبریزی‌ها قیام قم را تبدیل کردند به قیام ملی، تبدیل کردند به یک حادثه‌ی عمومی با اینکه سختگیری و شدت عمل در تبریز خیلی بیشتر بود.

  🔹دستگاه آن‌قدر دستپاچه شد که تانک آورد در خیابان، کشتارکردند، مردم را کشتند. اما مردم تبریز عقب‌نشینی نکردند. جان دادند، خون دادند، ایستادگی کردند، شعار دادند، قضیه‌ی قیام را ملی کردند، صدای فداکاری آنها به همه‌ی کشور رسید لذا همه‌گیر شد، چهلم تبریز در چند جا گرفته شد این معنایش آن بود که فریاد تبریزی‌ها همه‌ی ایران را فرا گرفت. کمتر از یکسال بعد هم بساط حکومت استبدادی سلطنتی واژگون شد؛ تاریخ‌ساز یعنی این.

  🔹 تبریز نگذاشت تجربه‌های گذشته تکرار بشود با ایستادگی با مقاومت با شجاعت. پرچم آزادی ایران دست تبریزی‌ها است.

  ✔️ یکی از اهداف مهم اغتشاشات پائیز در تهران این بود که همین ۲۲بهمن را از یاد مردم ببرند/مردم استقامت ورزیدند و آمدند؛ این استقامت برکت دارد/ آن چیزی که به ملت‌ها عظمت میدهد، استقامت آنهاست

  🔻 آن چیزی که به ملت‌ها هویت میدهد شخصیت میدهد عظمت میدهد به حفاظت از خود ملت‌ها از فرهنگ آنها کمک میکند استقامت آنها و ایستادگی آنهاست.
  استقامت، این هویت را حفظ میکند، هویت میدهد به یک ملت، یک جمعیت. باید خسته نشد، باید ناامید نشد، باید از عربده‌های دشمن خوف نکرد.
  این بیست و دوم بهمن امسال هم یک مصداق دیگر همین استقامت است. با این نگاه، با این دید مسئله را ببینیم و بررسی کنیم. صرف اینکه حالا جماعت آمدند درخیابانها، خب کارخوبی است. گاهی اوقات انگیزه‌های گوناگونی وجود دارد برای آمدن به خیابان. مهمتر از این، همین است که نگاه کنیم ببینیم این آمدن به معنای استقامت ورزیدن بود.
  یکی از اهداف مهم این اغتشاشات پائیز در تهران و بعضی جاهای دیگر، یکی از مهمترین اهدافش این بود که همین بیست و دوم بهمن را از یاد مردم ببرند. مردم حضور میلیونی خودشان را در سالروز پیروزی انقلاب نشان ندهند، فراموش کنند.
  مردم استقامت ورزیدند آمدند. پس این آمدن استقامت بود. این استقامت برکت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید