صفحه اصلی > پست مهم و سیاسی : حمایت جمعیت رزمنده از دکتر سعید جلیلی

حمایت جمعیت رزمنده از دکتر سعید جلیلی

 

💢حمایت جمعیت رزمنده مدافع انقلاب اسلامی از دکتر سعید جلیلی

*

دکتر حسین الله کرم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج با حمایت از نامزدی دکتر جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:

*

⭕️جمعیت رزمندگان مدافع انقلاب اسلامی برای حمایت از نامزد ریاست جمهوری، سه پارامتر را بررسی کردند و درنهایت نامزدی دکتر جلیلی رامورد حمایت قرار دادند؛

الف- نخست اینکه موضوع حماسه انتخابات باید در تداوم حماسه بدرقه شهیدان باشد که مفهوم آن یعنی مشارکت گسترده درانتخابات صورت گیرد .

در این رابطه وجود شش نامزد باگرایشات مختلف که هریک وابسته به جناح های متفاوت هستند، می توانند این انتخابات را به رقابتی ترین انتخاباتی که تا کنون وجود داشته است تبدیل و موجب حضور حداکثری مشارکت گردد

🔹️وی در تحلیلی از جناح ها و رویکرهای سیاسی نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، افزود:

🔹️سعید جلیلی و علیرضا زاکانی در جناح انقلابی تحول خواه، محمدباقر قالیباف و سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در جناح انقلابی محافظه کار، مسعود پزشکیان در جناح اصلاح طلب و حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی نیز در دو جناح اصولگرای سنتی و اعتدال گرا می باشد .

ب- دبیر کل هیئت موسس حزب  #جمعیت_رزما در خصوص پارامتر دومی که در انتخاب فرد اصلح برای حمایت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مورد ارزیابی قرار دادند، عنوان کرد:

🔹️پارامتر دوم شاخص هایی بود که رهبر معظم انقلاب  ۱۴ خرداد در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام فرمودند که رئیس جمهور باید فعال، پرکار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب باشد.

🔹️الله کرم  با عنوان اینکه جمعیت رزما تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را بر اساس چهار شاخص فوق مورد بررسی قرار داند، بیان کرد:

۱- آقایان قاضی زاده هاشمی و محمد باقر قالیباف هر چهار شاخصه رهبری در باره رئیس جمهوری را نسبت به دولت رئیسی در۳۴ ماه گذشته بطور نسبی دارا می باشند البته آقای قالیباف در دو شاخص اول سابقه بالایی داشته اند .

🔹️۲- آقای علیرضا زاکانی دو شاخصه نخست را در سطح بالا و دو شاخص دیگر را بصورت نسبی دارد.

🔹️۳- آقای سعید جلیلی دو شاخصه نخست را  بطور نسبی و دو شاخصه بعدی را در سطح بالا دارند .

🔹️۴- آقای مسعود پزشکیان دو شاخصه اول را ندارد اما دو شاخص دیگر را به صورت نسبی دارد.

🔹️۵- حجت الاسلام مصطفی پور محمدی دو شاخصه اول را ندارد گرچه در گذشته دو شاخص اول را بطور بالا داشته است.اما دوشاخصه دیگر را بطور نسبی دارد .

🔹️الله کرم در این پارامتر آقایان دکتر جلیلی و دکتر زاکانی را دارای جایگاه بهتری نامید.

🔹️ج- وی با بیان اینکه پارامتر سوم  بحث  آرای بالا به رئیس جمهور است ، که ارتباط مستقیم با آرای رئیس جمهور شهید دارد ، گفت : در این خصوص ما به تیم ها و ستاد های نامزدها توجه کردیم.

 

🔹️۱- آقای نیکزاد ستاد آقای قالیباف را اداره می کند که می تواند یادآور دو بار حضور ایشان در ستاد انتخاباتی رئیس جمهور شهید باشد این در حالی است که بار نخست در انتخابات سال۹۶ باحکم شهید رئیسی و بار دیگر درسال ۱۴۰۰ بدون حکم از شهید رئیسی فعالیت کرده است لذا نمی تواند بهره لازم از آرای شهید رئیسی را جذب کنند .

 

🔹️۲- آقایان عبدالعلی زاده ستاد آقای پزشکیان ،  فروزنده ستاد آقای زاکانی ، ایوبی وآشنا ستاد حجت الاسلام پورمحمدی و میرشمسی ستاد آقای قاضی زاده هاشمی اند که نسبتی با شهید جمهور ندارد.

 

🔹️۳- آقای منصوری ستاد آقای جلیلی را اداره می کند، ایشان معاونت اجرایی رئیس جمهور شهید را برعهده داشته است .

🔸️#جمعیت_رزما معتقد است از آنجا که تیم شهید جمهور  در ستاد آقای جلیلی حضور دارند برآورد می شود آرای تقریبا ۱۸ و نیم میلیونی آیت الله شهید رئیسی و همچنین آرای چند میلیونی افرادی که درپی جبران مافات ودر پاسخ به خدمات صادقانه شهید رئیسی می خواهند رای خود را به شبیه ترین فرد به رئیس جمهور شهید بدهند، دکتر #سعید_جلیلی را حداقل با آرای بیش از۲۰ میلیون رای پیروز دور اول می داند.

🔹️الله کرم در پایان به چگونگی اجماع بین نامزدها در رقابت دوقطبی یا رقابت سیاسی چند ضلعی اشاره کرد وگفت :

🔸️امکان دوقطبی بین دو نامزدی که یک طرف آن آقای پزشکیان باشد وجود ندارد. زیرا :

اولا حمایت  تاج زاده از داخل زندان و آقایان محسن هاشمی وظریف و… ازبیرون به حمایت از آقای پزشکیان ، هیچکدام جایگزین حمایت مرحوم هاشمی که موجب رای بالای۵۰درصد به آقای روحانی در انتخابات۹۲ گردید نمی شوند .

🔸️ثانیا حمایت ۱۶حزب اصلاح طلب به همراه محمدخاتمی از نامزدی همتی در انتخابات ۱۴۰۰ نیز نتوانست حتی آرای برابر با  آرای باطله را نصیب همتی کند لذا اکنون که محمدخاتمی واحزاب حامی که چهار ماه قبل حکم به عدم مشارکت در انتخابات مجلس دوازدهم داده بودند حمایت کنونی شان از نامزدی آقای پزشکیان به ضرر وی خواهدبود.

🔸️ثالثا اینکه آرای آقای پزشکیان در انتخابات چهارماه قبل در تبریز ، آزاد شهر واسکو با آرای حدود۱۰درصد از آرای کلی به مجلس۱۲ راه یافت که نشان از کم توجهی مشارکت به ایشان است.

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

وَ للهِ عاقبة الامور

@رصد_امور_آینده_پژوهی_راهبردی_انتخاباتی_ کمیته_فجازی #ج_رزما

کانال شماره ۱ رزما در ایتا🔻

https://eitaa.com/jrazmaa

دیدگاهتان را بنویسید