صفحه اصلی > اقتصادی و پست مهم : گاج ،کاخی که با کنکور ساخته شد!؟  ‎

گاج ،کاخی که با کنکور ساخته شد!؟  ‎

کاخی که با کنکور ساخته شد!؟  ‎

 

جزئیات تکان‌دهنده از موسسه گاج که نمونه‌‌ای از کج‌راهه آموزش پیشا‌دانشگاه در ایران است

 

کج‌سلیقگی در بیان علت تعطیلی ‎#گاج به جای اینکه حواس‌ها را متوجه اتهاماتی کند که حول ابوالفضل جوکار و موسسات و شرکت‌ها و فعالیت‌های متعدد اقتصادی پر ایرادش وجود دارد، از او برای بخشی از مردم قهرمان ساخت!

جزئیات تکان‌دهنده از موسسه گاج که نمونه‌‌ای از کج‌راهه آموزش پیشا‌دانشگاه در ایران است. سراغ شبهات و اتهامات پیرامون ‎#ابوالفضل_جوکار مدیر کمتر شناخته شده گاج رفتیم تا او را بهتر بشناسید.

ماجرای ملک میدان انقلاب؛

سه دانگ این ملک در اختیار یکی از نهادهای حاکمیتی است و شبهاتی پیرامون نقل و انتقالات متعدد آن به نهادهای مختلف از جمله موسسه مالی مولی‌الموحدین و…، تغییر کاربری آن، شبهه در قیمت‌گذاری، دریافت عجیب مفاصا حساب مسکونی برای ملک تجاری-اداری و… . ملکی که عوارض شهرداری آن حدود ۱۰میلیارد تومان بوده، حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان معامله شده است.

‏ماجرای تهاتر ۴۵۰ میلیاردی ملک ۹ میلیاردی خیابان انقلاب؛

ساختمانی در نزدیکی دانشگاه تهران به قیمت ۴-۳ میلیارد تومان خریداری می‌شود و بعدتر طی تهاتری با سازمان (ص.س) به قیمت ۴۵۰ میلیارد تومان منتقل می‌شود. بازرسی‌ها هم به‌صورت عجیبی متوقف می‌شود.

‏ماجرای ملک جردن-اسفندیار؛

شبهات متعدد و اتهاماتی پیرامون تبانی با (م.ح) و شبهه جعل یک مبایعه‌نامه برای فرار از پرداخت مالیات و ارائه آن به دارایی.

‏پنت‌هاوس دیباجی؛

یکی از موارد عجیب در معاملات جوکار دریافت تسهیلات و شبهه تطمیع کارشناسان در کارشناسی قیمت اموال و املاک است. درمورد دیباجی تنها با ارائه کپی سند و بدون وجود اصل سند، تسهیلاتی از بانک دریافت شده است.

 

از شبهات مالیاتی تا ایجاد شرکت‌های صوری؛

ایجاد شرکت‌ها و موسسات و برندهای متعدد جهت دریافت تسهیلات و مساعدت‌ها یکی از اتهاماتی است که متوجه جوکار و مجموعه‌های تحت مدیریتش بوده است. انتشارات بین‌المللی گاج، انتشارات کلاغ سپید، جواهر زمستان، آرتمیس ویستا، گروه صنعتی وین و… برخی ‏از مجموعه‌ها، موسسات، شرکت‌ها و… است که تحت مالکیت و مدیریت ابوالفضل جوکار بوده است.

 

ملک خیام و ماجرای کارشناسی‌های عجیب؛

یکی‌دیگر از اتهاماتی که به ابوالفضل جوکار وارد است و بر معاملات او سایه انداخته کارشناسی‌های عجیب و غریب املاکی است که تحت مالکیت او بوده است. یکی از اینها ملک خیام است که با اعداد عجیب و غریب به بانک (س) واگذار شده است و بعد از گذشت مدت‌ها از این اتفاق همچنان این ملک مشکلات جدی با شهرداری دارد و صاحبان سرقفلی‌ها و تجاری‌ها، در گیر و دار مشکلات قضایی هستند.

 

تهاتر با صندوق بازنشستگی سازمان (ص.س) و باز هم کارشناسی‌های عجیب؛

زمین ورامین، چاپخانه خوانسار، ملک خیابان انقلاب، زمین آبعلی و… مواردی هستند که با نقش‌آفرینی (ح.م) از مدیران سابق سازمان (ص.س) و آقای (ن) بین جوکار و آن سازمان با قیمت‌های عجیب و غریب و غیرواقعی تهاتر شده است و ناظر به اسناد و اطلاعات موجود عایدی‌های عجیبی را هم برای دست‌اندرکاران این تهاتر به همراه داشته است.

 

قصه پرغصه واگذاری ‎#کفش_وین

جوکار به‌منظور راه‌اندازی چرخ این مجموعه قدیمی و ایجاد اشتغال در یک فرآیند غیرشفاف برنده مزایده واگذاری کفش وین می‌شود و با مبلغی ناچیز مالک این مجموعه می‌گردد. بعد از این مسیر انحطاط کفش وین تندتر طی می‌شود.

 

#مارال ستاره قم و الباقی مارال‌ها؛

طبق اطلاعات موجود تمام مجموعه‌های بین‌راهی مارال که تحت مالکیت ابوالفضل جوکار هستند شبهاتی دارند اما مارال ستاره قم از بقیه پر‌شبهه و ایرادتر است. از استفاده از رنگ‌های تقلبی در غذاهای طبخ‌شده در رستوران‌های این مجموعه گرفته تا اجاره غرفه‌ها با مبالغ هنگفت و استفاده از دستگاه‌های پوز به نام افرادی غیر از مالکان آن مجموعه و مغازه‌ها برای فرار از مالیاتی که ناظر به درآمد بالای این مجموعه‌ها عدد قابل‌توجهی می‌شود.

 

گاج فقط گاج نبود؛

نشر کادر، نشر ‎#معلم‌یار، نشر به همین سادگی، نشر تاج، نشر ‎#کلاغ_سپید، نشر زنبور، نشر دنیای ریاضی، نشر خانه آموزش، نشر ویستا ویژن قلم و… بخشی از نشرها و اسامی‌ای است که برای دریافت تسهیلات و مساعدات اعم از کاغذ یا ایجاد جو رقابتی و… توسط جوکار ایجاد و سبب ایجاد برخی اتهامات در حوزه‌های مختلف علیه او شد.

پرونده‌سازی برای مطلعان؛

یکی دیگر از اتهاماتی که متوجه ناشر خارج از وطن یعنی ابوالفضل جوکار است، همکاری و تطمیع افرادی از جمله (ا.ر) جهت پرونده‌سازی علیه افرادی است که به برخی اقدامات و اطلاعات جوکار پی برده بودند و پا پیچ او می‌شدند. این رویه توسط برخی نهادها بررسی هم شده و عده‌ای هم که اجیر‌شده او بوده‌اند به این مسائل اقرار کرده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید