صفحه اصلی > اخبار داخلی و پست مهم و مناسبتی : گفتگوی دبیر کل رزما در شبکه افق/ حماسه جمهور/

گفتگوی دبیر کل رزما در شبکه افق/ حماسه جمهور/

💢ویژه برنامه تلویزیونی «شهید جمهور» چهارشنبه شب دوم خردادماه با موضوع شهادت شهید رئیسی و هیئت همراه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

 

🔻به گزارش روابط عمومی برنامه افق، مجری برنامه به گفت‌وگو با دکتر عبدالحسین حسین الله کرم – استاد دانشگاه –و دبیر کل جمعیت رزما، نشست که مشروح این گفتگو به شرح زیر است:

🔻حماسه تشییع شهدای خدمت تکرار پیام انقلاب بود

🔹️دکتر الله کرم در این برنامه اظهار کرد:

حضور حماسی مردم در تشییع پیکر شهدای خدمت، حاوی این پیام است که مکتب همان مکتب است و مدیریت جامعه باید اینگونه باشد که در دولت رئیسی بود.

🔹️او افزود: این حضور، تقدیر از عملکرد او هم بود و همچنین پویایی ملت ایران را نشان داد که همواره هزینه می‌دهد ولی پای آرمان‌ها و اهدافش ایستاده است.

⭕امروز مردم ایران به بدرقه مالک اشتر علی زمان آمدند

🔹️این استاد دانشگاه گفت: مظلومیت، ویژگی مورد علاقه مردم ایران است و همان طور که حاج قاسم مظلوم را دوست داشتند، رئیسی مظلوم را هم دوست دارند؛ همان مظلومیتی که در مورد شهید بهشتی، رجایی و باهنر وجود داشت و امروز تکرار شد.

⭕چرا شهید رئیسی در راه خدمت خسته نمی‌شد؟

🔹️او ادامه داد: زمانی که او دولت را در اختیار گرفت، شاهد کسری بودجه ۴۸۰ همتی، خزانه خالی، ناتوانی در پرداخت حقوق کارمندان دولت و همچنین بحران کرونا بودیم که هر کسی را مأیوس می‌کرد ولی وضعیت به خاطر خستگی‌ناپذیری او تغییر کرد.

🔹️الله کرم با بیان اینکه سوء مدیریت دولت قبل، اقدامات دولت ترامپ، عملکرد دولت وقت در خالی کردن خزانه، ورود کالاهای غیر اساسی به جای اساسی، از جمله مشکلات بودند عنوان کرد: رئیسی با دانستن این موضوعات وارد میدان شد.

🔹️رئیسی درس مدیریت حاج قاسم را در عمل اجرا کرد

🔹️این استاد دانشگاه تصریح کرد: فتنه بنزینی آبان ۹۸ به گونه‌ای بود که دشمن به براندازی نظام جمهوری اسلامی امیدوار شده بود، این شرایط در سال ۱۴۰۱ هم به گونه‌ای شدیدتر تکرار شد و رئیسی همه اینها را می‌دانست و آگاهانه احساس مسئولیت کرد.

🔹️او افزود: دو نگاه وجود داشت، نخست اینکه رئیسی ذخیره انقلاب است و باید در قوه قضائیه بماند ولی دومین نگاه این بود که باید برای حل مشکلات وارد عرصه اجرایی شد؛ درس مدیریت حاج قاسم اینجا خود را نشان داد که در تهدیدات، فرصت‌های بیشتری نهفته است.

⭕عملیات وعده صادق به خاطر همسویی دیپلماسی و میدان بود

🔹️الله کرم گفت: در زمان شهادت حاج قاسم، راهبرد دفاع فعال در میدان داشتیم ولی دیپلماسی ما با میدان همسو نبود و رویکرد سازش برای توسعه داشتیم اما در این دوره عملیات «وعده صادق» برای تامین امنیت پایدار کشورمان انجام شد و دیپلماسی ما همگام با میدان بود.

⭕دولت رئیسی راهبرد نگاه به شرق را به خوبی اجرایی کرد

🔹️این استاد دانشگاه با بیان اینکه شهید رئیسی اصول ژئوپلیتیکی را در قالب راهبرد نگاه به شرق و ارتباط با روسیه و چین، به سیاست ایران وارد کرد افزود: منطق مقاومت نیازمند پشتوانه‌هایی است و چیره‌دستی شهید امیرعبداللهیان با حمایت آیت‌الله رئیسی، موجب رشد چند میلیارد دلاری تعاملات تجاری ایران با شرق شود.

⭕دولت رئیسی در ۳ سال شاهکار کرد

او تصریح کرد: ورود به بریکس و پیمان شانگهای، ارتباط با سازمان اقتصادی اوراسیا و قرار گرفتن در دو کریدور بین‌المللی در طول سه سال گذشته شاهکار هستند.

⭕برخی می‌خواستند رئیسی را روی میدان مین ببرند!

🔹️الله کرم در بخشی دیگر از صحبت‌های خود اظهار کرد: در مرحله چهارم عملیات آزادسازی خرمشهر، بریده بودیم و به امام گفتیم عملیات باید چند ماه عقب بیفتد ولی ایشان فرمودند باید ادامه بدهید چون موفقیت شما از روز ازل تضمین شده است.

🔹️این استاد دانشگاه گفت: شاید برخی می‌خواستند رئیسی را به عنوان ذخیره انقلاب روی میدان مین ببرند، جایی که اولین اشتباه آخرینش هم خواهد بود، و حالا هم شاید در مرحله اول از شهادتش خوشحال شدند.

🔹️او تصریح کرد: همان افراد رئیسی را در میدان مین رها کردند ولی دولت سیزدهم با اقداماتی همچون افزایش یارانه‌ها، پایان دادن به بازی دو قطبی‌سازی، احیای صندوق ذخیره ارزی، راه‌اندازی هزاران کارخانه و واحد تولیدی ورشکسته و کاهش بیکاری و کاهش روند رشد نقدینگی، از این مسئله عبور کرد.

 

#شهید_جمهور

#سید_مظلومان

@تبیین_امور_بصیرت_افزایی_سیاسی_دشمن_شناسی_کمیته_فجازی #ج_رزما

دیدگاهتان را بنویسید