صفحه اصلی > اخبار داخلی و پست مهم : >💢چرایی رای مشروط به جلیلی

>💢چرایی رای مشروط به جلیلی

 

💢چرایی رای مشروط به جلیلی

🔹️بخش اول : 🔻

⭕حسین الله‌کرم دبیرکل جمعیت رزمنده مدافع انقلاب (رزما) در گفتگو با خبرنگار ایلنا،

🔹️در پاسخ به این سوال که میزان مشارکت و آرایش سیاسی کاندیداها به چه صورت است گفت:

 🔸️به نظر مي‌رسد با توجه به آنکه گروه‌هاي سياسي مختلف داراي نامزد انتخاباتی هستند، يكي از رقابتي‌ترين انتخابات ریاست جمهوری آنهم با مشاركت بالا را خواهیم داست لذا به نظر می رسد میزان مشارکت بالاي ۶۰درصد باشد.

<span;>🔹️الله‌کرم در پاسخ به این سوال که رقابت در انتخابات ریاست جمهوری بین کدام کاندیدا خواهد بود گفت:

<span;>🔸️از آنجايي كه آرايش سياسي موجود ۴+۲ می باشد يعني ۴ نفر مدافع وضع موجود(جلیلی ، زاکانی و قاضی زاده و قالیباف ) و ۲ نفر منتقد وضع موجود (پورمحمدی وپزشکیان) هستند، اين آرايش نشان مي‌دهد كه امكان اجماع  وجود دارد. اما براي اجماع نياز است كه به فضای مناظره ها توجه شود. به نظرم رقابت انتخاباتی بین جلیلی و قالیباف خواهد بود. زیرا ملت اسلامی ایران به دليل شهادت آيت‌الله رئیسی خواستار ثبات در وضع فعلي وتداوم دولت خدمت آن شهید والا مقام هستند. لذا آقاي جليلي در رقابت با قالیباف پيروز انتخابات در مرحله اول خواهد بود.

<span;>🔸️وی تصریح کرد: شايد شما بپرسید که چرا آقای جلیلی رای دارد اما قالیباف وپزشکیان رای ندارد. من ۶ دلیل عمده برای عدم رای به پزشکیان  مطرح می‌کنم سپس به موضوع دونفر دیگر می پردازم.

<span;>
<span;>ادامه 🔻
<span;>بخش دوم مصاحبه دکتر الله کرم با ایلنا ؛

<span;>⭕۶<span;> دلیل عمده برای عدم رای به پزشکیان

<span;>🔸️دلیل اول؛  عدم وجود مرحوم هاشمي رفسنجاني است كه معتقد بود آراي آقاي روحاني را از ۳ درصد به بالاي ۵۰درصد رساند.

<span;>🔸️دلیل دوم؛  عدم‌ اعتماد مردم به حامی فعلی ایشان یعنی آقاي خاتمي است. ایشان ۴ ماه پیش به نامزدها گفتند نامزد انتخابات مجلس۱۲ نشوند به مردم هم گفتند مشارکت نکنند و رأي ندهند، اما در حال حاضر مي‌گويند رأي بدهيد که موجب عدم اعتماد در مردم شده است.

<span;>🔸️دلیل سوم؛  عدم وجود كليد آقاي حسن روحاني است. به دلیل آنکه از یک طرف تحريم‌ها بعداز جنگ اکراین به نحو مثبتی خنثي شده است واز طرف دیگر خريد چند برابري نفت از ايران موجب راه‌اندازي كارخانجات و كاهش بيكاري شد.
<span;>
<span;>🔸️دلیل چهارم؛  عدم‌ وجود كليدساز است. غربي‌ها كليدسازي را در رفع تحریم به نفع حسن روحانی بوجود آوردند. درحالیکه امروز غرب بعد از آنکه تروئيكاي اروپا متاثر از رژیم صهیونیستی ، مسأله‌‌ نقض تعهدات هسته ای ایران را به آژانس ارائه کرد و آژانس نیز برآن صحه گذاشت تا نقض تعهدات ایران به شوراي امنيت برای تهدید ایران به استفاده از مکانیزم ماشه برود تا بستر کلید سازی جدید برای حامیان رفع تحریم در مناظرات فراهم گردد اما از آنجايي كه در انتخابات آمریکا، بايدن نيازمند عدم واکنش ايران اند تا مانند اشتباه چندماه قبل آژانس که منجر به اخراج بازرسين كاركشته آژانس گردید تکرار نگردد. به عبارت دیگر اگر اروپايي‌ها بخواهند از مكانيزم ماشه استفاده كنند يا قطعنامه ۱۹۲۹ را برگردانند امکان دارد که با افزايش سطح غنی سازی از ۶۰درصد به سمت ۹۰درصد یاخروج ایران از ان پی تی روبرو شوند لذا به همین دلیل ممکن است بايدن انتخابات را به ترامپ ببازد كرد. بنابراين به نظر مي‌رسد آمریکا اجازه كليدسازي به غربي‌ها ندهد.

<span;>🔸️دلیل پنجم؛  درباره تاثی آرای نسل Z است. نسل Z  بعد از مرگ مهسا اميني در پاييز ۱۴۰۱ در جنگ ترکیبی با جريان های برانداز سلطنت‌طلب ، منافقين، ضدانقلاب کردی ، پان تركيسم، ضدانقلاب بلوچ ، اراذل و اوباش، آمریکا ، تروئيكاي اروپا و اسرائيل همسو شد. بنابراين رأي نسل z براي آقاي پزشكيان آورده ای ندارد.

<span;>🔸️دلیل ششم؛ اين است كه چون آقاي پزشكيان در انتخابات مجلس۱۲ در تبریز و… نفر دوم با حدود ۲۲ درصد آراي رأي‌دهندگان شد یعنی ايشان در همان شهر خودش هم محبوبيتی ندارد که این اتفاق در کشور ودر ریاست جمهوری حتما با رقم کمتری رخ خواهد داد . بنابراين به دلايلي كه عرض شد آقای پزشکیان نمی‌تواند در عرصه رقابت موفق باشد. لذا ۲ نفر منتقد وضع موجود نمي‌توانند موضوعات مهمی را وارد انتخابات كنند زیرا جامعه همچنان به دنبال تکرار روند قبلی و ثبات است.  🔻ادامه

<span;>⭕بخش آخر مصاحبه دکتر الله کرم با ایلنا :

<span;>️🔹️الله‌کرم در پاسخ به این سوال با توجه به حضور شما در ستاد آقای جلیلی، آیا گفتگوهایی در خصوص کناره‌گیری یا انصراف به نفع کاندیدای خاصی اتفاق افتاده است گفت:

<span;>🔸️اولا حمايت‌ ما از آقاي جليلي يك حمايت مشروط است. مشروط به اينكه ايشان ادامه‌دهنده راه آقاي رئيسي باشد. ما تا زماني از ايشان حمايت مي‌كنيم كه ايشان آن راه را ادامه دهند. ما معتقديم ديگران راه آقاي رئيسي را دنبال نمي‌كنند. آنها مرتب به آقاي رئيسي نيش و كنايه مي‌زدند و مي‌خواستند آقاي رئيسي را یک دوره ای كنند بطوریکه حضرت آقا از لفظ “دلم سوخت: را برای شهید رئیسی استفاده کرد. لذا ما اعتقادی به اين نوع الفاظ نداریم. اگر بحث اجماعي هم صورت بگيرد بين دیگران به جز جلیلی خواهد بود.

<span;>وی افزود:
<span;>🔸️ پیشنهاد ما در اين رقابت به آقاي قاليباف این است كه با توجه اینکه ایشان رئيس مجلس است، برود مجلس را اداره كنند و آقاي جليلي هم دولت را اداره كند در آن صورت هردو مي‌توانند راه آقای رئيسي را براي رسيدن به مقصد هموارتر کنند.

<span;>🔸️ رابطه ما با آقاي جليلي رابطه اعتقادي است و سياسي نيست. رأ‌ي‌ ما اعتقادي بوده و رأي اعتقادي ريزش ندارد و بالاتر از آراي سياسي است. بنابراین رأي ما براساس منافع نيست بلکه بالاتر از منافع است؛ چرا كه به اعتقادات و آرمانها ازجمله به منافع ملي نگاه خواهد كرد.

<span;>🔹️الله‌کرم در پاسخ به این سوال که آیا با آقایان زاکانی و قاضی‌زاده هاشمی در جهت آنکه به نفع آقای جلیلی کنار بروند گفتگوهایی صورت گرفته است یا خیر گفت؟:

<span;> 🔸️من مسئوليتي در اين رابطه ندارم اما به نظر من بهترين كار اين دو برادر آن است كه به نفع كسي كه كمترين آرا را بين آقايان قاليباف و آقاي جليلي دارد كنار بروند و اين دو نفر را در رقابت تقويت كنند تا چنانچه مرحله دومي در انتخابات پيش بيايد، اين دو نفر را به مرحله دوم برسانند.

>و لله عاقبة الامور
#ج_رزما

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید